2019 m. liepos 4 d., ketvirtadienis

Jane Corry knygos „Mano vyro žmona“ apžvalga



Neseniai prisigyriau, kad į mano rankas pastaruoju metu patenka vienas už kitą geresni kūriniai. Bet Jane Corry debiutinis romanas „Mano vyro žmona“ gerų kūrinių grandinę nutraukė, nes jos pateikta istorija mane nuvylė.

Tai romanas, kuriame pasakojamas teisininkės Lilės gyvenimas. Ištekėjusi už menininko Edo, Lilė kopia karjeros laiptais ir kursto sunkiai beįsižiebiantį šeimos židinį. Įsitraukusi į pirmąją kriminalinę bylą, Lilė pajunta keistą trauką kaltinamajam Džo, kuris jai primena jos mirusį brolį Danielių. Lilės ir Edo namuose dažnai lankosi kaimynės duktė Karla, kurią jos vyras tapo. Lilė – jauna, sąžininga, jautri ir užjaučianti teisininkė, kol po dvylikos metų į jos gyvenimą grįžta suaugusi Karla, Džo ir į paviršių pradeda lįsti visų ilgai slėptos paslaptys...

Nors knygos nugarėlėje rašo, kad tai itin talentingai sukurtas psichologinis trileris, sulaukęs skaitytojų ir apžvalgininkų liaupsių visame pasaulyje, trilerio jos nepavadinčiau. Sakyčiau, tai daugiau romanas – moters gyvenimo istorija. Trilerio čia mažai, tik trumpi epizodai. Pagrindinis akcentas – žmonių tarpusavio santykiams, šeimai, negaliai, kerštui, pavydui, melui ir, žinoma, paslaptims. O paslapčių čia daug! Tačiau jokios intrigos ir įtampos. Autorė nesugebėjo manęs sudominti, priversti įsijausti, išgyventi stiprias emocijas. Skaitydama knygą plaukiau tarsi paviršiumi - skaičiau ir tiek. Baigusi pirmąją dalį, tikėjausi, kad antroji mane užkabins labiau. Tačiau... bet vis tiek skaičiau! Nes tai labai lengvas, niekuo neįpareigojantis skaitinys. Galbūt todėl jis ir papuolė man į rankas, kad po pastarųjų kelių įtemptų ir psichologiškai sunkių kūrinių man reikėjo poilsio... Man ši knyga pasirodė labai įprasta ir paprasta.

Žinoma, tai tik mano nuomonė ir mano patirtis. Aš visada palaikau nuostatą, kad kiekviena knyga suranda savo skaitytoją, ir manau, kad kiekviena knyga turi kažką, ką kiekvienas iš mūsų skirtingai pasiimam. Mane labai patraukė knygos viršelis – toks grėsmingai švelnus, dvelkiantis estetika. Patiko lengvas stilius, didelė knygos apimtis ir raidžių šifras. Tačiau trūko knygos gylio, to įtikinimo, kad čia viskas gerai, nes vietomis man pasirodė per paprasta, per banalu, norėjosi to cinkelio, kad užkabintų, ragintų viską mesti ir įsitraukti į istoriją. Bet to nebuvo... Skaičiau tik tada, kai turėjau laisvo laiko, o paskui tik todėl, kad norėjau knygą pabaigti.

Knygos apžvalga Facebook - Perskaitytų knygų dienoraštis - Jane Corry „Mano vyro žmona“

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą